Koje posuđe se može prati u perilici posuđa

Vjerojatno vam je jasno da nije svako posuđe prikladno za pranje u perilici posuđa. Neki se materijali mogu oštetiti, izgubiti sjaj ili jednostavno nisu napravljeni za automatsko pranje. Savjetovat ćemo vas koje posuđe možete sigurno prati u perilici posuđa, a na koje treba pripaziti.

hrnce vhodne do mycky
Kako prati posuđe u perilici posuđa: 3 zlatna pravila
  1. Uvijek slijedite upute proizvođača
    Vjerojatno najosnovnije pravilo je da prije prvog pranja provjerite je li posuđe namijenjeno za perilicu posuđa. Komercijalni deterdženti za perilice posuđa su na bazi klora i mogu nepovratno oštetiti površinu posuđa, a to bi vam bilo jako žao, pogotovo kod kvalitetnog, skupog posuđa.
  2. Pravi program
    Da, perilica posuđa štedi vrijeme i novac, ali samo ako je pravilno koristite. Mnogi ljudi, pokušavajući uštedjeti na energiji i vodi, uključuju perilicu posuđa na najkraći program, a to je greška. Perilica posuđa pri kratkom pranju troši više vode i zagrijava je na višu temperaturu, što je u konačnici skuplje nego kod duljih ciklusa. Zanimljivosti radi pogledajte u priručniku za vaš uređaj gdje piše koliko vode troši perilica za koji program. Možda ćete preispitati dosadašnje pranje i odabrati jeftinije programe.
  3. Ispravan raspored
    Vjerojatno vam se čini da svaki milimetar prostora morate iskoristiti sto posto i da ćete natrpati perilicu posuđa do praska, ali ni to nije u redu. Posuđe ne smije se nigdje preklapati i vezati za ruke za pranje. Sigurno ćete uštedjeti više energije, vlastite i električne, budete li manje punili perilicu posuđa i bit ćete sigurni da će sve biti oprano. Pranjem u sudoperu nepotrebno se troši dodatna voda.
Lonci koji se mogu prati u perilici posuđa

Najbolje posude za perilice posuđa prema ocjenama naših kupaca

myčka
Zašto kupiti perilicu posuđa: 3 dobra razloga

Vjerojatno ste već razmišljali o perilici posuđa, a još uvijek niste stigli kupiti je. Ako upravo renovirate kuhinju i imate prostora, ne oklijevajte. Ulaganje u perilicu posuđa vratit će vam se ne samo u obliku novca.

  1. Štedi vodu i energiju
    Pranjem u perilici posuđa ne štedite samo vodu, jer programi pranja vrlo nježno tretiraju vodu, već i energiju. Za zagrijavanje vode u jednom ciklusu pranja potroši se manja količina električne energije nego za pranje iste količine posuđa u sudoperu. Sa štedljivim perilicama posuđa godišnje uštede mogu biti i do tisuću kruna.
  2. Vrijeme je novac
    Sve se u životu ne može jednostavno pretvoriti u novac, a prije svega vrijeme u današnje vrijeme ima neprocjenjivu vrijednost. Pretpostavljamo da biste poslijepodne radije proveli s prijateljima ili obitelji nego s rukama u umivaoniku. Zahvaljujući perilici posuđa, čišćenje nakon ručka bit će nekoliko minuta ploče i posuđe stavite ga u perilicu, zatvorite vrata i očišćeno je.
  3. Vaše ruke će se opustiti
    Dugotrajnim namakanjem u toploj vodi razbija se zaštitni film na rukama, one tada postaju osjetljivije i mogu se pojaviti ekcemi ili osip. Čak ni uobičajeni deterdženti za pranje posuđa ne pomažu kod oštećenja ruku, iako reklame kažu da su nježni za kožu. Ne, nisu! Odmašćena koža bez zaštitnog filma nije zdrava.
Kvalitetni tanjuri za jelo
Naš savjet
Pročitajte također
->
panve do mycky
Posude za perilicu posuđa - izbor stručnjaka za jednostavno pranje
Odabir tave koju možete prati u perilici posuđa može biti naporan posao s obzirom na široku ponudu, pa ćemo vas savjetovati na koje čimbenike se fokusirati.
nádobí nevhodné do myčky
Koje posuđe ne može ići u perilicu posuđa?
  • Noževi: Brzo se i lako zatamni u perilici posuđa.
  • Posuđe od bakra, lijevanog željeza i čelika: Osjetljivo je na agresivna sredstva za čišćenje, perilica posuđa bi oštetila njihovu površinu i prirodni neprianjajući sloj.
  • Posuđe s drvenim ili bambusovim dijelovima: Perilica posuđa može oštetiti drvo, uzrokujući njegovo pucanje ili deformaciju.
  • Posuđe s ručnim ukrasima ili tiskom: Ciklusi pranja mogu oštetiti šare ili obojene površine.
  • Ekspres lonci i njihovi poklopci: Ako imaju gumene brtve, mogu se oštetiti u perilici posuđa.
  • Dijelovi miksera i robota s elektronikom: Jednostavno zato što elektronika ne smije doći u dodir s vodom.
  • Plastika: To se posebno odnosi na tanku plastiku, koja se može deformirati zbog visokih temperatura. Osim toga, plastika može pokupiti mirise iz perilice posuđa.

Najbolji tanjuri koji se mogu prati u perilici posuđa prema ocjenama naših kupaca


mytí nádobí

Posuđe u perilici posuđa: posljednji savjet

Nabavka kvalitetnog posuđa velika je investicija koju planiramo za nekoliko godina unaprijed. Nemojte svojom nepažnjom uništiti svoje novo posuđe. Šteta se više ne može popraviti i ostat ćete s očima da glasno plačete.

Također pročitajte: