Kuhinjski mikseri
Stolni blenderi – Blendirajte efikasno
Stolni blenderi najčešće se koriste za pripremu krem juha, zdravih smoothija ili alkoholnih pića ali također se mogu koristiti za pripremu domaćeg humusa, pesta, pirea, ili bilo čega drugog što treba izgnječiti ili izdrobiti.
Trebam li odabrati stolni ili ručni blender?
Iako suručni blenderisu kompaktni, praktični i ne zauzimaju puno prostora u kuhinjskim ladicama, stolni blenderi nude mnoge druge prednosti oni su jednostavnosnažniji, imaju više funcija i rezultiraju u kremastijim i punijim juhama, sosovima, pireu i umacima. Da, istina je da oni zauzimaju više prostora na kuhinjskim radnim pločama , zahtijevaju više čišćenja i morate prenositi sastojke iz posuda ili zdjela u zdjelu stolnog blenderaali, konačna tekstura hrane je vrijedna truda . Stolni blenderi također su poželjno rješenje za miksiranje tvrdih sastojaka, kao što su kockice leda za hladna pića ili smrznuto voće za smoothije.
Kada odlučujete hoćete li kupiti stolni blender, trebali biste razmisliti o namjeni. Što inače kuhate, hoćete li zapravo trebati aparat koji može efikasno blendirati sastojke? Pripremate li često smoothije, napitke, juhe, tjestenine, piree ili pesto? Ako je odgovor potvrdan, svakako biste trebali kupiti stolni blender za svoju kuhinju.
Mnogo stolnih blendera je dostupno u Kulini, po različitim cijenama i s različitim mogućnostima. ODaberite retro stil iz Smega ili KitchenAida ili se odlučite za nešto s modernijim izgledom i odaberite stolni blender Alessi, ETA ili WMF.
Čuvanje i održavanje vašeg stolnog blendera
Ako vaš stolni blender ima problema s obradom sastojaka, nemojte se ustručavati snažno pritisnuti kako bi se smjesa kretala oko oštrica. Provjerite je li posuda blendera napunjena najmanje 25%, dodajte malo tekućine ili pojačajte blender kako bi oštrice radile glatko. Ali ako se sastojci ne počnu kretati, niža brzina im također može pomoći da se počnu kretati.
Također je dobra ideja dodati sastojke prema uputama iz recepta; knjige recepata za blendere obično uključuju redoslijed sastojaka. Uobičajeni redoslijed dodavanja sastojaka u blender pri izradi smoothieja bez recepta je sljedeći: prvo zelje, zatim sirovo voće i povrće, smrznuta hrana, led i tekućina na kraju.
A ako ste ljubitelj smoothija, pogledajte našu ponudu aparata za smoothije koji će vam pomoći da pripremite domaći smoothie i ponesete ga sa sobom u posebnoj čaši.